Cihan DizdaroğluDr.

Cihan Dizdaroğlu, Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden doktora derecesine sahip olan Cihan Dizdaroğlu, 2009'dan bu yana Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği'nde proje koordinatörü ve Uluslararası İlişkiler Dergisi'nde yayın koordinatörü olarak da çalışmaktadır. Öncesinde, 2006-2010 yılları arasında Ankara merkezli Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Dış Politika Programı'nda araştırmacı olarak çalışmıştır. Lisans derecesini Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden, yüksek lisans derecesini ise aynı alanda Ankara Üniversitesi'nden almıştır.

Araştırma alanları arasında Türk Dış ve Güvenlik Politikaları, Türk-Yunan İlişkileri, Türkiye-AB İlişkileri, Avrupa Güvenliği ve NATO-AB İlişkileri yer almaktadır.


Fırat Avcı

Fırat Avcı, Türkiye Çalışmaları Merkezi’nde ofis yöneticisi olarak çalışmaktadır. 2014-2016 yılları arasında Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği’nde proje asistanı olarak görev aldı. Sonrasında International Medical Corps (IMC) adlı uluslararası sivil toplum örgütünde proje ve idari asistan olarak göçmenleri kapsayan UNHCR, ECHO ve UNFPA tarafından fonlanan birçok projede yer aldı.

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nde tamamlayan Fırat Avcı, halen Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


Onur KaraDoktora Adayı

Onur Kara, King’s College London, Savaş Çalışmaları Bölümü’nde doktora adayıdır. Ortadoğu’da bölgesel güvenlik, gelişen dünyada güvenlik çalışmaları, güvenlik ve insani yardım ilişkisi konularında çalışmalarına devam etmektedir. Yüksek lisans diplomasını aynı üniversiteden, Uluslararası Barış ve Güvenlik alanında alan Onur Kara, lisans eğitimini ise Aberystwyth Üniversitesi Uluslararası Politika Bölümü’nde tamamlamıştır.

Daha önce Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği (UİK) bünyesinde proje asistanı olarak görev yapmıştır. Kendisi halihazırda Londra, İngiltere’de ikamet etmektedir.


Stefano TagliaDr.

Tarihçi, Stefano Taglia, erken Jön Türk döneminin entelektüel tarihi ve geç Osmanlı sosyal tarihi üzerine çalışmaktadır. Yüksek Lisans eğitimini Ortadoğu Çalışmaları alanında, doktorasını ise University of London Ortadoğu ve Afrika Çalışmaları Enstitüsü’nde Osmanlı Tarihi üzerine yapmıştır. 2014’den beri Çekya Bilim Akademisi Doğu Enstitüsü'nde araştırmacı olarak görev almaktadır. Stefano Taglia, Intellectuals and Reform in the Ottoman Empire: the Young Turk on the Challenges of Modernity (London: Routledge, 2015) kitabının yazarı, aynı zamanda “Ottomanism Then and Now: Historical and Contemporary Meanings, “Die Welt des Islams 56, no. 3/4 (2016) adlı tek temalı çalışmanın editörü ve katkıda bulunanlarındandır.


Şule Bostancıoğlu

Şule Bostancıoğlu, Türkiye Çalışmaları Merkezi’nde stajyer olarak çalışmaktadır. Lise eğitimini 2010 ve 2015 yılları arasında Samsun Sosyal Bilimler Lisesi’nde tamamlamış, 2012 yılında TÜBİTAK Bilim Fuarı için Sosyoloji alanında bir altkültür projesi hazırlamıştır. Şu anda Kadir Has Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ve çift anadal programı ile Ekonomi Bölümü’nde ikinci sınıf öğrencisi olarak lisans eğitimine devam etmektedir.