Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi

Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi

Türkiye Çalışmaları Merkezi, Uluslararası İlişkiler ve güvenlik alanındaki temel kavramlara dair bilgi eksikliğinin giderilmesi amacıyla "Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi" başlıklı bir projeyi hayata geçirmiştir.

Okuma alışkanlıklarının çok düşük olduğu Türkiye'de (bkz. Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması) özellikle gençlerin ilgisini çekeceği düşünülen görsel bir arşiv oluşturmak için alanın önde gelen uzmanlarıyla röportajlar yapılmıştır. Anılan röportajlar kısa videolar halinde düzenli aralıklarla ctrs.khas.edu.tr internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından kullanıcılarla paylaşılmaktadır. Kavram Avcıları projesinin ilk etabında elliyi aşkın kısa video hazırlanmıştır ve belirli aralıklarla internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılmaktadır.

Kavram Avcıları projesi kapsamında bugüne kadar yayınlanan videoları sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Kadir Has Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği ve NATO Kamu Diplomasi Birimi destekleriyle hayata geçirilen proje aynı zamanda alana dair Türkçe kaynak eksikliğinin giderilmesine de yardımcı olacak kalıcı bir kısa video arşivinin oluşturulmasını sağlayacaktır.