Karşılaştırmalı Siyaset Atölyeleri - III

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyeleri - III

İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (İstanPol) ve Türkiye Çalışmaları Merkezi işbirliğinde gerçekleşen Karşılaştırmalı Siyaset Atölyelerinin üçüncüsü 17 Ekim 2018’de 16:00-18:00 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenecektir. 

Atölyelerin üçüncüsünde Dr. Ayşecan Terzioğlu’nun“The banality of evil and the normalization of the discriminatory discourses against Syrians in Turkey”  başlıklı makalesi tartışılacaktır. Dr. Terzioğlu’nun makalesini sunacağı ve İstanPol araştırmacılarından Tuğçe Erçetin’in tartışmacı olacağı atölyede konuşmacı ve tartışmacının kısa sunumlarının ardından katılımcıların sorularına yer verilecektir. Bu çerçevede, atölye katılımcılarının da tartışılacak makaleyi okuması ve tartışmaya aktif katılımı beklenmektedir.

Karşılaştırmalı Siyaset Atölyeleri yüksek lisans, doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara yönelik düzenli aralıklarla gerçekleşen bir tartışma grubudur. Söz konusu atölyeler kapsamında güncel makalelerin teorik ve metodolojik boyutlarının yazarlarının da katılımıyla tartışılmasının yanı sıra akademik fikir döngüsünün canlandırılması hedeflenmektedir. 

Dr. Terzioğlu’nun makalesine erişmek için tıklayınız:

https://www.academia.edu/37279681/The_banality_of_evil_and_the_normalization_of_the_discriminatory_discourses_against_Syrians_in_Turkey  

Atölye hakkındaki sorularınız için: info@istanpol.org

Başvuru için: https://goo.gl/forms/Wz8XDjmRttG0pEkD3

 

Yer: Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü, B-522

Tarih: 17 Ekim 2018 (Çarşamba)

Saat: 16:00 - 18:00